Зустріч з воїнами АТО

Автор: nvk3.

( 12 Голоси(ів) ) 

Кулями ніч стрекоче,

                                                                                          «гради ворожі» б’ють.

                                                                                        Світяться гнівом очі,

                                                                                       В серці скипає лють.

         Чуєш, як сурми грають?

                                                                                        Кличе буремний час.

                                                                                         Кіборги не вмирають,

                                                                                    Кіборги серед нас!

 

 

День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського Козацтва. День захисника України - це свято, яке  є направду всенародним, бо захисниками України є учасники національно-визвольних рухів, учасники Революції гідності, добровольці і військові. Цей День – і наша біль, оскільки за  роки війни багато воїнів віддали свої життя за Україну, і наша надія на перемогу та мирне життя,  бо наші воїни – то наша сила. А їх сила – в нашій підтримці, любові до них, молитві за них.

Кожного ранку ми прокидаємось з надією, що сьогодні все буде добре. Нарешті ми почуємо таке бажане, довгоочікуване, що стане спокійно і тихо на Сході нашої держави, де виборюється право на наше мирне і спокійне життя. Але, на жаль, із засобів масової інформації ми чуємо про нові постріли градів, знову втрачаємо молоді життя. Та все ж живемо із вірою в те, що відстоїмо незалежність і цілісність нашої держави. Свідками подій, які відбуваються в зоні АТО, стали випускники Волочиського НВК, які, виконуючи свій почесний обов'язок бережуть мир і спокій нашої Батьківщини, стоять на сторожі її інтересів. Одні з них пішли добровольцями боронити кордони держави, інші обрали професію військового, а тому мали за честь відстоювати незалежність України, треті ж продовжують служити за контрактом і для них це стало професією. І ті, і другі, і треті  – вірні сини, справжні патріоти, а для нас - кращий приклад мужності, відваги і гідності.

В рамках проведення заходів, приурочених до «Дня захисника Вітчизни» та з  метою формування активної громадянської позиції, а також відповідальності за долю України, почуття любові та гордості  до свого рідного краю, народу, єдності власної долі з долею Батьківщини, виховання почуття патріотизму, національної свідомості, готовності до захисту інтересів Батьківщини відбулася зустріч учнів 10 та 11 класів нашого комплексу з воїнами АТО,членами районной спілки воїнів АТО Білінським А.М. і Чернієм С.М. Варто зазначити, що Білінський А.М. – випускник нашого НВК, а Черній С.М. – батько учениці 8-А класу Черній Дарії.  Традиційно зустріч пройшла в актовій залі школи. Ведучі Безух Владислав (10-Б) та Краснай Тетяна (10-В) розпочали захід зворушливою поезією «Солдатам АТО», у якій щира подяка «Солдате, дякую тобі, вклоняюсь низько за твій подвиг. Ви ж бо не дасте врагам топтати наші мрії».

Присутні у залі переглянули  світлини наших випускників, які стали на захист рідної землі. Всім воїнам АТО Сілкіна Ірина, учениці 9-В класу,  присвятила пісню «Сизокрилий птах».

Старшокласники поспілкувалися з гостями заходу, послухали про будні,  проведені на сході України, про бойових побратимів, про те, які завдання довелося виконувати, як сприймали їх жителі східних областей, про родини,  які чекали від них, бодай, коротенької телефонної розмови, що живий та здоровий. Між учнями та воїнами АТО Білінським А.М. і Чернієм С.М. «зав’язалась» жвава розмова. Нас цікавило усе: і як сприйняли звістку про виклик на війну?  Чи були в “учебці“ і чого  там навчили? Як довго звикали до вибухів? У чому полягала робота у зоні АТО? Чи доводилось бути свідком жорстокості ворога? Яким був “позивний” у зоні АТО? І чи бувало коли-небудь по-справжньому страшно і чому? Чи добре були забезпечені харчами, одягом? Для нас, дітей, ви – герої! А чи вважаєте ви себе ними?

Черній  С.М. у своїй розмові згадав про посилки та листи, які вони отримували. До його рук потрапив лист від учня нашої школи, який він зберігає і досі.

Учні щиро дякували за спогади, можливо, інколи і болісні, за розповіді, за поради. Для усіх присутніх прозвучали  пісні « Журавлі» у виконанні учениці 10-В класу Мосьпак Єлизавети та «Україно, ти моя єдина», яку заспівала учениця 6-А класу Олійник Софійка.

Старшокласники, їхні класні керівники, гості заходу  хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.

Ведучі заходу Безух Владислав та Краснай Тетяна звернулися до гостей від імені усіх присутніх з такими словами: «Дорогі захисники, наші герої! Ми щиро вдячні Вам за ваш подвиг, за недоспані ночі на передовій, за безмежний героїзм і безстрашність! Дякуємо всім за мирне небо над нашими домівками і бажаємо якнайшвидше повертатися додому з перемогою. Якщо ми ніби за цеглинкою цеглинку будуватимемо наш храм людської душі, не будемо байдужими та черствими, будемо патріотами своєї Батьківщини,  то будемо гідними називатися українцями! І будемо співати та прославляти нашу рідну Україну».

Такі зустрічі допоможуть нам, підростаючому поколінню, на прикладі воїнів АТО навчитися шанобливому ставленню до Батьківщини, а також зрозуміти, що Україна  єдина,  неподільна і миролюбна держава та відчути гордість за наших захисників Вітчизни.

Після закінчення заходу учні 10-А та 10-В класів разом з Буровим М.М. поклали квіти до пам’ятника воїнам, що у Парку Слави.

           Також хочемо висловити  подяку класному керівнику 10-В класу Возняк О.Ф. за організацію зустрічі з воїнами АТО.

 

 

                                                              Ярецька Ксенія та Скольська Аліна, 10-А клас