Історія святкування дня знань

Автор: nvk3.

( 5 Голоси(ів) ) 

У нашій країні щороку 1 вересня відзначається свято День знань. День знань - це свято для всіх учнів, учнів, студентів, їх батьків, вчителів і викладачів, а також усіх тих людей, які хоч якось пов'язані з обслуговуванням школярів і студентів.

Але традиційно найбільше йому радіють ті, хто в цей день вперше йде до школи. Можна сказати, що 1 вересня для першокласників і першокурсників починається зовсім нове життя. Цей день є для них дуже хвилюючим і незабутнім.

 

Великий Юлій Цезар казав: «Знання – це сила». День знань хвилююче свято для всіх. Немає людини, котра не пам’ятає день першого дзвінка, першу вчительку, шкільних товаришів.

На початку 20 століття 70% населення Землі було зовсім або частково неграмотними.

«Педагогом» в Давньому Римі називали рабів знатних римлян, котрі супроводжували до школи та прислуговували їх дітям. Першим «штатним» педагогом був Марк Фабій Квінті ліан (бл. 35-96 рр.), якій одержував платню з імперської казни, навчав юнаків-патриціїв ораторського мистецтва.
В епоху Відродження (XV-XVI ст.) почала докорінно змінюватись система освіти. Поступово виникали школи гуманістичного спрямування. Але жінки загальну освіту не отримували.

Великий вклад в освіту Русі внесли болгарські ченці Кирило та Мефодій (X ст.), запровадивши кирилицю – старослов’янську абетку. Лаври та монастирі стали центрами навчання.  Центром розвитку системи освіти України в XVI-XVII ст. стала Києво-Могилянська академія.

Поряд з навчально-освітніми закладами, які становили гордість нації, народ України створював свою педагогіку – козацьку. Як зазначається в концепції української козацької педагогіки, «ідейно-моральний і емоціонально-естетичний потенціал козацької виховної мудрості втілюють у собі національну психологію, характер, правосвідомість, мораль та інші компоненти національної свідомості, духовності народу». 
Крах царизму в Росії та в Україні в 1917 році, привів до зруйнування багатьох шкіл. В умовах поширеної бездоглядності та масового сирітства важливої ролі в Україні набули дитячі будинки та колонії. 
У 1919-1939 рр. розгорнулась боротьба за ліквідацію неписьменності серед дорослого населення, було запроваджено загальну початкову освіту, перехід до загальної семирічної освіти в місті й на селі, поступово розширилася мережа середніх (десятирічних) шкіл у містах та районних центрах. 
        У 1966-1976 рр. школи України перейшли до загальної середньої освіти. 
День знань – це перші дзвінки і хвилювання, море квітів і білих бантів, і, звичайно, традиційні Уроки Миру. Це самий довгоочікуваний день для тих, хто вперше переступить шкільний поріг. 
Свято 1 вересня знаменує початок нового навчального року. Це день, коли школярі і студенти, вчителі і викладачі приходять до школи та в інститути для отримання знань після літніх канікул. 
Історія свята Дня знань небагатослівна. Офіційно 1 вересня стали відзначати з 1980 року після указу Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 N 3018-Х «Про святкові і пам'ятні дні».  
Але за довгі роки існування шкіл, 1-е вересня збагатіло деякими традиціями.   Так, наприклад, в свято 1 вересня в школах обов'язково проводять святкові лінійки, а вчителям і викладачам цього дня прийнято дарувати квіти. 
      З особливою урочистістю зустрічають в школах першокласників.

      1 вересня - це святковий день для всіх школярів, студентів і їх батьків.

Романчук Аліна,  учениця 11-А класу