День захисника України

Автор: nvk3.

( 3 Голоси(ів) ) 

Відповідно до Указу Президента України № 806/2014 від 14-го жовтня 2014-го року в Україні, з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості, встановлено нове свято - «День захисника України», яке тепер відзначається щорічно 14-го жовтня, в день одного з великих православних свят запорізьких козаків - «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»).

Цим же Указом визнається таким, що втратив чинність попередній Указ Президента України від 23-го лютого 1999-го №202. Встановлене це свято з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності України, військових традицій і звитяг Українського народу. "Сила нескорених"–саме під таким гаслом–українці вперше відзначили свято Дня захисника України. Без Армії, широкої народної підтримки і продуманої координації всіх зусиль було просто не можливо зберегти ні свої території, ні саму, нову соціалістичну державу. Захист Вітчизни - свята справа. Виснажений війнами і кривавим хаосом народ піднявся, знайшов у собі сили і встав на захист своєї Батьківщини. Супротивник був відкинутий.

З 5-го березня 2015-го року День захисника України став неробочим днем. За відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України №2187 в цілому проголосували 244 народних депутата Верховної Ради України.

Тож вшануємо в цей день наших героїв-захисників України, які боронять нашу свободу та спокій. Назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

14 жовтня учні та вчителі нашого закладу приєдналися до привітань на адресу захисників нашої Вітчизни! Класні колективи  9-11 класів з привітаннями відвідали випускників нашої школи, які були учасниками АТО. Їх подвиг пам’ятатимуть через віки. Педагогічний колектив комплексу взяв участь в урочистому зібранні при закладанні каменю для майбутнього пам’ятника полеглим учасника АТО. Духовенство відправило панахиду, а урочистою ходою містом пройшлися військовослужбовці. Це потрібно для того, щоб пам’ять про загиблих захисників була не тільки у серцях їхніх рідних та близьких, а кожен житель Волочищини міг згадати їхні імена. Ці молоді хлопці стояли  зі зброєю у руках, але найбільше бажали миру.

Бажаємо усім благополуччя і сил, здоров’я і щастя! Мирного неба і смачного хліба! Зі святом Вас,  дорогі наші захисники!

 Юний журналіст Жила Любомир