Про роботу кафедри словесності

Автор: nvk3.

( 4 Голоси(ів) ) 

 Склад методичного об’єднання вчителів української мови і літератури та зарубіжної літератури – одинадцять чоловік, з них - сім учителів української мови та літератури, три –це вчителі зарубіжної літератури й один-польської мови.

 Нормативно-правовим забезпеченням роботи вчителів кафедри є рекомендації щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти.

 

Зміст й основні завдання методичної роботи кафедри:    

- проведення методичних заходів, спрямованих на розвиток творчих можливостей педагогів, вивчення, узагальнення і поширення педагогічного досвіду;

- апробація та введення нових освітніх технологій та систем;

- створення умов для збереження, систематичного поповнення та ефективного використання методичного фонду літератури, аудіо- та відеоматеріалів.

Учителі організовують методичну роботу за двома формами – колективною й індивідуальною, а саме:

- колективна: методичні засідання, семінари, науково - практичні конференції, педагогічні виставки, конкурси;

- індивідуальна: консультування, відвідування занять і позакласних заходів, самоосвіта.

Проблема, над якою працюють учителі кафедри « Формування ключових та предметних компетентностей на урокахі в позаурочний час в світлі реалізації Державного стандарту базової та повної загальної освіти та контексті інноваційного освітнього простору».

Учителі працюють за планом методичного об’єднання вчителів української мови й літератури та зарубіжної літератури, в якомуспланована методична робота, робота з обдарованими дітьми, позаурочна робота, кількість засідань й коло питань, які будуть розглядатися під час засідань. План методичного об’єднання вчителів затверджується на засіданні кафедри. Під час кожного засідання ведеться протокол засідання кафедри.

 На методичних засіданнях учителі діляться досвідом, технологіями, що дозволяють реалізувати завдання компетентнісної освіти,апробацію їх на практиці.

Для зручності роботивчителі створили електронний каталог наявних на кафедрі методичних , дидактичних, наочних матеріалів.

У приміщенні кафедри є комп’ютер, що допомагає і в підготовці й проведенні засідань, і в підготовці вчителів до уроків.

 У 2011-12 н.р., вивчивши бажання учнів, запити батьків був створений вперше клас профільного вивчення української мови й літератури, з яким працювала Молотай Ю.Г.

 Звичайно, на той час постала проблема з програмами, підручниками, методичним забезпеченням. Ми зверталися і в методичний кабінетвідділу освіти, і в Хмельницький інститут післядимломної освіти,- і всі нам радо йшли назустріч.

На сьогодні створені 9-ий клас з поглибленим вивченням української мови та літератури і два (10 і 11класи) профільні класи. Працює факультатив «Школа журналіста», який підтримує сайт Волочиського НВК .Учителі проводять індивідуальні заняття по підготовці до олімпіад, конкурсів, предметні тижні, організовують учнів до участі у Всеукраїнській грі «Соняшник», походи на вистави у післяурочний час. Валовина І.В. вже другий рік веде факультатив з української мови й літератури.

Яка ж результативність роботи? Всього з 2011-2016 роки учителі кафедри підготували 29 призерів обласних олімпіад, конкурсів.

Наша гордість - це Небельська Аліна, яка посіла 2 місце на Всеукраїнському конкурсі науково – дослідницьких робіт з української мови й літератури.

Нас радує те, що з 2011-2016 роки 6 учнів, яких підготували вчителі нашої кафедри, одержували й одержують премію міського голови.

Гордість нашої кафедри- учні, яких бачить і чує весь світ – це Березюк Н., яка працює на громадському телебаченні, Струк Н.- журналіст інформаційної служби новин, МулярО.- кореспондент ТСН, яку запрошувала Старинська С.П. на зустріч з учнями і яка під час заняття навчальної практики ділилась з учнями маленькими секретами своєї професії.

І це все результати роботи вчителів кафедри, а особливо Молотай Ю.Г., Старинської С.П., Ткачук І.В., адже більша частина призерів обласних олімпіад, конкурсів – це їхні учні.

Молотай Ю.Г., Яцина І.Г. брали участь у професійному конкурсі « Учитель року». Молотай Ю.Г. у 2012 році стала учасником обласного етапу конкурсу, а Яцина І.Г. посіла 3-є місце в обласному конкурсі « Учитель року - 2015».

 Старинська С.П., Молотай Ю.Г., Яцина І.Г. на сьогоднішній день вже створили блоги, на сторінках яких діляться своєю педагогічною майстерністю.

Дев’ять учителів вищої категорії, з яких два мають звання « вчитель- методист», п’ять учителів мають звання «старший учитель», один учитель 1-ої категорії, один учитель- спеціаліст – працюють дружно, згуртовано з метою - сприяти формуванню покоління молоді, яке буде захищеним і мобільним на ринку праці; здатним робити особистісний, духовно-світоглядний вибір; матиме необхідні знання, навички і компетентності для інтеграції в суспільство на різних рівнях; буде здатним до навчання упродовж життя.

Голова кафедри Ткачук С.В.