День украї́нської писемності та мови

Автор: nvk3.

( 3 Голоси(ів) ) 

День украї́нської писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 8 та 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

День української писемності та мови був встановлений указом другого Президента України Леоніда Кучми в 1997 році і відзначається щороку 9 листопада на честь українського літописця преподобного Нестора — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. 

Зараз на Україні проводяться ретельні дослідження витоків української писемності. Вважається, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова. Також є припущення, що писемність на території України мала кілька варіантів. 

День української писемності та мови — це не тільки державне, а й церковне свято. Перший в сучасній українській мові твір, який відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмської.

Учні комплексу також долучилися до цього свята. В період з 14 по 18 листопада усі бажаючі могли взяти участь у І етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. А вже 19 листопада переможці І етапу конкурсу, найкращі знавці української мови НВК, вирушили на подолання наступної сходинки, ІІ етапу. Він проходив у Волочиський ЗОШ №5, туди з’їхалися учні зі всіх шкіл громади і не тільки. До складу нашої команди ввійшли:

3 клас-Канюка Денис (вч.Студенець І.А.)

4 клас-Сурич Даніїл (вч.Ослюк Л.І.)

5 клас-Сіньков Владислав (вч.Ткачук І.В.)

6 клас-Миходуй Юлія (вч.Ткачук С.В.)

7 клас-Максимюк Богдана (вч. Молотай Ю.Г.)

8 клас-Продан Ірина (вч. Ткачук С.В.)

9 клас-Сірський Святослав (вч. Старинська С.П.)

10 клс-Сидорчук Богдана (вч.Валовина І.В.)

11 клас-Шевела Маряна (вч.Дороганчук О.М.)

Учні гідно представили наш навчальний заклад на рівні району. Нам є чим пишатися. Ми будемо гідними нащадками наших предків. Оскільки кожен українець перш за все повинен дбати про рідну мову, володіти нею і передавати наступним поколінням. А результати ІІ етапу конкурсу такі:

Переможцями ІІ етапу стали: Канюка Д, Сурич Д., Сірський С, Сидорчук Б.

ІІ місце посіли: Максимюк Б., Миходуй Ю.

ІІІ місце: Сіньков В., Продан І.

Я бажаю успіху своєму однокласнику Сірському Святославу та усім переможцям, які продовжать боротьбу на ІІІ етапі, який відбудеться 16 грудня. Гарно готуйтесь та повертайтеся з перемогою.

Юний журналіст Лисюк Антон