Річниця Голодомору

Автор: nvk3.

( 4 Голоси(ів) ) 

День пам'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам'яті» в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду.

 

До 2008 року церемонія відбувалася перед пам'ятним знаком на Михайлівський площі, однак після відкриття Меморіалу жертв голодомору була перенесена туди.

О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

Я задумався, а чи потрібно дітям говорити про Голодомор? Можу ствердно відповісти: «Про Голодомор дітям потрібно говорити обов'язково».  Діти мусять вважати своїм обов'язком пом'янути невинних жертв, заморених штучно створеним у 1932-1933 роках на території України, Голодомором. Цей день пам'яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам, замислитися над цією трагедією.

У нашому навчальному закладі щорічно відзначається річниця пам'яті про загиблих у 1932-33 роках. Це вже стало традицією проводити виховні години, оформлювати куточки пам’яті, вшановувати хвилиною мовчання усіх померлих.. Окремі класи  використали символ «Незабудьки пам'яті».Слово «незабудька» українське слово і походить від слова «не забудь». Натомість слово «незабудка» - це русизм.На виховній годині  діти майстрували  паперові незабудьки. Незабудька, квітка, яка подібно зветься в багатьох народах світу

англійська – forget-me-not

фрацузька – ne m'oubliez pas

німецька – Vergissmeinnicht

нідерладська – Vergeet-mij-nietje

польська – niezapominajka

російська – незабудка

Кольори квітки синій (голубий) та жовтий – кольори вільної та незалежної України. Символ незабудьки-пам'яті розроблений учителями цілоденної школи св.Софії в Миссиссаґа в Канаді, Іванною Борткевич та Владом Ружилом, коли влада Радянського Союзу активно заперечувала мільйони жертв голоду.Тендітна блакитно-жовта квітка кличе нас: Не забудь! Не забудь! Не забуваймо свою історію, бо без минулого нема майбутнього.

Юний журналіст Марценюк Вадим