Що означає шкільна символіка?

Автор: nvk3.

( 9 Голоси(ів) ) 

З давніх-давен склалося так , що кожна країна має державні символи, головними серед яких є Герб, Прапор та Гімн. Державна, шкільна символіки, як невід'ємні частини одного цілого, покликані формувати громадянську гідність, патріотичні почуття і впевненість молоді у майбутньому своєї держави.

Наш НВК має свою історію, традиції, звичаї, що створювалися протягом 27 років. І тому на часі постало питання, щоб заклад мав свою символіку. Гімн  НВК знають усі учасник навчального процесу: щорічно він звучить під час офіційних свят у виконанні нашого випускника Валовина Дмитра. Нещодавно вчителями комплексу було розроблено ескізи прапора і герба , що й стали символами нашої школи.

 

Знаходиться символіка НВК на стенді,  який розміщений у вестибюлі школи . Герб Волочиського НВК, виконаний у формі кола, означає безкінечність набуття знань, пізнавання нового, усвідомлення поєднання різних речей. Елементами герба є сяюче сонце з прямими променями та три постаті – вчитель, який є наставником і другом, та двоє учнів – хлопчик та дівчинка, що символізують наступність поколінь. Вчитель та діти прямують назустріч сонцю - світлу знань, де пріоритетом є бажання навчити та навчитись.

Прапор НВК виконаний у формі синього квадрата з жовтим сонцем посередині.

Синій колір уособлює знання, потужність, цілісність, серйозність, порядок. Це символ чесності і доброї слави. А жовте сонце з прямими променями характеризує взаємодію усіх підрозділів між собою. Жовтий колір - це символ тепла, радощів, колір золота і стиглого колоса, через які він випромінює сонячне світло. Жовтий і синій – кольори державної символіки, підкреслюють усю велич нашої країни, її єдність. Ці кольори використані у символіці нашого комплексу,  і вони уособлюють силу знань, вміння навчатись, стабільність, потужність і добру славу нашого навчального комплексу. Ось такий зміст вкладала робоча група у складі, яка займалася створення символіки. Я вирішив поцікавитися в учнів, як вони розуміють побачене. З прохання описати геральдику нашого закладу я звернувся до учнів профільного філологічного класу , які наймайстерніше володіють словом.

Тернавська Тетяна:

Прапор-прямокутне полотнище синього кольору, в центрі якого зображено сонце з рівною кількістю промінчиків. Таке поєднання кольорів-синього та жовтого- відображає гармонію у стосунках між усіма, хто працює та навчається в комплексі з нашою землею, природою. Синій колір-колір миру, злагоди, благополуччя, а жовтий-колір сонця, яке дає життя усьому живому. Герб НВК виконаний у формі кола, що символізує нерозривний зв'язок між батьками, учнями та вчителями. Графіка кожного знаку є лаконічна та промовиста . Тому наша символіка має широку естетичну функцію і має право на існування як символіка для нашого НВК.

Бович Діана:

Ключова деталь обох елементів є сонце , яке, на мою думку, символізує розвиток і самовдосконалення , а також можливості , які надає нам школа . Дивлячись на герб , ми бачимо дорогу , а дорога ця- до знань. Та,  пройшовши цей шлях , ми опиняємось під проміннями успіху , адже з кожним промінням стаємо дедалі кращими , завдяки наполегливості та клопіткій праці. Тепер перейдем до прапора . Сам прапор зображений у жовто-синьому кольорі . Складається прапор з синього квадрата , на мою думку, це символ , який несе в собі завзятість , твердість  та відданість .

Ярмощук Діана:

Герб нашої школи виконаний у формі кола, що символізує безкінечність знань. У центрі-вчитель, який веде за руку дітей-хлопчика та дівчинку-до світла знань. Сонце зустрічає нас, як тільки ми переступаємо поріг школи, і це ж саме сонце проводжає нас, символізуючи, що ми оволоділи світлими знаннями.

Альохіна Анастасія:

Я думаю, що недарма Прапор і Герб зображені в синіх і жовтих кольорах. Це ще раз доводить, що ми українці. Синій колір- це чисте небо над головою, світле майбутнє, цілеспрямованість і впевненість. Жовте сонце-це символ чогось світлого, яскравого і доброго у житті. Кожен промінчик-це наші учні, а сонце-це те, що нас об’єднує: школа, наш клас. Вчитель, який тримає   учнів за руки на Гербі-це міцний зв'язок між ними. Вони йдуть вперед,  до мрій, до світлого майбутнього-і вчителі допомагають нам в цьому.

Щегельська Дарина:

Герб зображений у формі кола, шо, на мою думку, означає коло довіри в нашому шкільному колективі. Прапор у вигляді сонця з промінцями на синьому тлі означає світ, у який йдуть учні-промінчики, випускники нашої школи. Вони використовують знання, які здобули в стінах рідної школи. Мені подобається ідея авторів, символіка показує дух нашої школи.

Побережна Ірина:

Ми йдемо до школи зовсім маленькими, нічого не знаючи про цей світ, а вчителі допомагають і прокладають нам дорогу до сонця. Синій колір-це глибокий колір, це атрибут філософської думки. Синій колір несе в собі завзятість, твердість, відданість ідеям рідного НВК.

Шевченко Олександр:

Жовте сонце на синьому фоні-світле майбутнє закладу і учнів, які там навчаються. Силуети вчителя та учнів символізують, що усі є членами однієї спільноти, які турбуватимуться один про одного завжди, це не припиниться ніколи, бо різні статі учнів показують, що спільна турбота йде з покоління в покоління. Ми усі частина чогось більшого, кращого, і кожен з нас може змінити світ на краще.

У нас вже є Гімн, Герб, Прапор. Можливо, варто задуматися над створення логотипу, який можна буде використовувати усім учням та випускникам. Адже кожен випускник з радістю вдягне футболку зі шкільним логотипом. Це ще  в майбутньому. А зараз, мабуть, кожен учень повинен пишатися нашою новоствореною символікою.

Юний журналіст Жила Любомир