Вітаємо з перемогою!

Автор: nvk3.

( 15 Голоси(ів) ) 

Учителі кафедри української мови та зарубіжної  літератури вітають сьогодні з черговою перемогою свого колегу як наукового керівника учнів-членів МАН, учителя- методиста  Молотай Юлію Григорівну. Під керівництвом Юлії Григорівни учениця 10-А Тернавська Тетяна (у відділенні: літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство, cекція: фольклористика)  з роботою «Концептосфера дитячого фольклору: функціональний аспект ( за матеріалами Хмельниччини)»   представляла Хмельницьку область на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково –дослідницьких робіт МАН й посіла почесне третє місце.

 

Таня з любов’ю і вдячністю говорить про свого наукового керівника: «Я дякую Богу за те, що подарував мені таку вчительку, як Юлія Григорівна. Завжди усміхнена, сповнена енергії творити й самовіддано працювати, ця тендітна жіночка запалює в мені світло знань і добра. ЇЇ досвід та професійна майстерність, вміння цікаво й неординарно виконувати складні творчі завдання стали хорошою основою для нашої з нею роботи в МАН. Не можу підрахувати, скільки довгих годин ми разом розкривали особливості рідної мови в українському фольклорі, скільки вечорів ми провели у дружньому диспуті й просто в розмовах про все на світі. Я люблю ці моменти, бо Юлія Григорівна стала мені не просто наставником, але й справжньою подругою й порадницею. Її оптимістичний настрій і підбадьоруючі напутні слова кожного дня додають мені впевненості в досягненні хороших результатів. Я з великим задоволенням буду працювати з Юлією Григорівною і  далі, адже ще є багато вершин, які ми з нею зможемо подолати».

   Слова вдячності від своїх учнів Юлія Григорівна одержує не вперше. Адже сьогодні це вже третя перемога педагога на такому високому рівні. У 2009-2010 н.р. під керівництвом мудрого наставника  Хлонь Марія посіла третє , а в 2013-2014 н.р. Небельська Аліна – друге місце на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково – дослідницьких робіт МАН.

         Всього учитель підготувала 13  призерів і переможців ІІ та ІІІ етапів  Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.  

          У чому ж секрет таких досягнень педагога? Напевно, у тому, що робота з обдарованою молоддю – один з  пріоритетних напрямків  діяльності Юлії Григорівни. Така робота  не терпить стандарту, вимагає творчості й постійного пошуку як учнів, так і вчителя. Багато уваги Молотай Ю.Г. приділяє вдосконаленню технології уроку, впровадженню диференційованого та індивідуального підходів у навчанні.  Учитель переконалася, що в основі роботи кожного педагога має бути відповідна домінуюча ідея, що допоможе в розв’язанні найголовнішого завдання – виховувати нові таланти, розкривати здібності й можливості кожного учня. « Головне, –говорить Юлія Григорівна,- навчити дитину вчитися, а до цього – навчити її мислити, вміти знаходити шляхи розв’язання проблеми, радіти процесу пізнання нового. Тобто, потрібно розвивати творчість дітей і робити це так, щоб учні одержували задоволення від своєї творчої діяльності.» У своїй повсякденній діяльності педагог прагне захопити, зацікавити учнів, вселити впевненість у власних силах, допомогти здобути міцні знання, створити умови творчого розвитку та самореалізації.

        Молотай Юлія Григорівна – це творча особистість. Колеги, учні та батьки поважають її за професіоналізм, працьовитість, людяність. Щира, відповідальна, вболіває за школу, колег, вихованців, є справжнім лідером педагогічного колективу. Любити українську мову та літературу і передавати цю любов дітям – це її педагогічне кредо. Працюючи вже  27  років на педагогічній ниві, Юлія Григорівна розуміє, що сьогодні має більше запитань, ніж відповідей. Вони не дають заспокоїтися, припинити пошук нового, спонукають розвиватися та зростати професійно. Адже справжній учитель постійно вчиться разом зі своїми учнями, а часто – й у своїх учнів. Індивідуальний успіх вважає результатом кропіткої праці. Її розуміння сутності людини – працювати, працювати і ще раз працювати.

      То ж бажаємо і надалі Юлії Григорівні творчих злетів і нових перемог!

                                                              Голова методичного об’єднання вчителі української мови та зарубіжної літератури Ткачук С.В.