Всеукраїнські конкурси

Автор: nvk3.

( 7 Голоси(ів) ) 

Протягом року учні комплексу мають змогу проявити себе у різних видах діяльності. Ми пишаємося нашим переможцями олімпіад, конкурсу-захисту МАН. Але є ще Всеукраїнські конкурси, у яких ми теж беремо участь, посідаємо призові місця.

Щорічно такі змагання розпочинають вчителі кафедри української мови та літератури, які дають можливість усім бажаючим взяти участь у конкурсу знавців рідної мови та літератури ім. П.Яцика. Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім'я Петра Яцика, а його дочка Люба стала почесним головою конкурсу.

За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн людей з-понад 20 країн світу. Школярі нашого навчального закладу не пасуть задніх серед учасників. Зазвичай конкурс розпочинається 9 листопада, День української писемності і мови. Усі бажаючі виконали поставлені завдання-і вчителі обрали представників від НВК для участі у ІІ етапі. 9 представників, учні 3-11  класів, доводили свої знання і 4 здобули перемогу. Це Канюка Денис, Сурич Даниїл, Сірський Святослав, Сидорчук Богдана. Продовжили боротьбу на ІІІ етапі Канюка Денис та Сірський Святослав. Хлопці виявилися справжніми знавцями української мови та посіли ІІІ місця. Можна тільки привітати учнів та їхніх вчителів, Ослюк Л.І. та Старинську Світлану Павлівну, з такими гарними результатами.

Учениця 8-Б класу Возняк Даша та її наставник Ткачук І.В. взяли участь Х Міжнародному конкурсі з українознавства. Його мета – залучення учнівської молоді до наукових досліджень української історії та культури, внеску українців у світову цивілізацію. Даша вперше брала участь у таких змаганнях, але виявила себе якнайкраще. Отже, вона посіла ІІІ місце за виконання тестових завдань з українознавства, нагороджена дипломом за кращу науково-дослідну роботу у номінації «Дослідження сучасного стану української мови».

 Як бачимо, обдарованих дітей у нашому НВК є багато. Це не тільки старшокласники, що найбільше радує, але й учні початкової та середньої школи.

Я знаю, що усі діти хочуть бути переможцями, найрозумнішими, лідерами, але не усі хочуть витратити для цього свій час та зайву хвилину посидіти за підручником, а не за комп’ютером. Усі хочуть стояти на п’єдесталі з посмішками, але не усі хочуть багато працювати для досягнення своєї мети. Наші призери та переможці знайшли свого вчителя, який привів їх до перемоги, та зробили максимум. За них можна тільки порадіти та побажати успіхів!!Працюйте над собою, вдосконалюйтесь, розвивайтеся-і успіх буде на вашому боці.

Юний журналіст Кушнірчук Ірина