Навчально-польові збори для учнів 11 класів

Автор: nvk3.

( 4 Голоси(ів) ) 

Щороку в 11-класників приходять заняття воєнної підготовки іншими словами навчально-польові збори, на яких хлопців вчать  володіти зброєю, а дівчат надавати першу медичну допомогу.

Програма зборів триває  18 год. Години розподілили на три дні 26, 27, 28 квітня.

Всі 18 годин розподілили на 5 тем:

 

1) Тактична підготовка 10 год.

2) Вогнева підготовка 4 год.

3)Прикладна фізична підготовка 2 год.

4) Озброєння та бойова техніка 1 год.

5) Основи медичних знань і допомоги 1 год.

Програма для дівчат також триває 18 годин.

Першого дня було проведене урочисте відкриття навчально-польових зборів, а згодом вчителі  провели інструктаж. Далі хлопці удосконалювали знання з будови зброї, виконували вправи стрільби з пневматичної зброї, вчилися володіти зброєю. Заняття для дівчата проводилися   в районній лікарні,  вони слухали лекції , вчилися проводити огляд потерпілого, надавати медичну допомогу, виявляти гострі захворювання шлунку та надавати першу медичну допомогу.

Другого дня було проведене спільне заняття хлопців та дівчат, вони працювали в польових умовах для перевірки їхніх практичних навичок. Після цього ходили в ДОТ та в міський Музей бойової слави.

На третій день дівчата перебували в приміщенні НВК:вимірювали тиск, доглядали за хворими та вчились робити щеплення. Хлопці стріляли в тирі, а також вчились транспортувати пораненого однією та двома особами в стоячому та лежачому положенні.

Програма була виконана повністю. Учні задоволені проведеними уроками та виявили бажання зробити заняття довшими.

–  Що ви очікували від навчально-польових зборів?

–  Перед початком навчально-польових нам було цікаво, чим ми будемо займатись. Ми очікували на нові враження, переживання, навички. Хотіли побувати в умовах війни та відчути всі ті переживання.

–                    Які нові знання отримали ?

–                    Ми отримали багато того, на що очікували. Дівчата навчились надавати першу медичну підготовку, а хлопці володіти зброєю. Після цього ми стали по- іншому дивитись на світ, адже раніше нам все це здавалось таким незнайомим та далеким, але зараз все це змінилось.

–    Щоб ви бажали б додати до занять?

–    Більше таких уроків, практики на природі, спілкування з лікарями.

–  Чи сподобалось вам?

–    Так. Дуже сподобалось. Це було цікаво, коли ти відчуваєш себе в екстремальних умовах світ змінюється. Ми б залюбки відвідали ще такі уроки. Все було так як ми і очікували, всім дуже сподобалось і після цього наші класи стали ще дружнішими.

 

Юний журналіст Мельник Яніна