Свято Останнього дзвоника

Автор: nvk3.

( 9 Голоси(ів) ) 

У травні, коли усе квітне і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника.

Останній дзвоник – це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити. Цього свята немає в жодному календарі. Воно буває лише раз у житті кожної людини, у кожного з нас.

Для більшої частини учнів це просто початок  шкільних канікул. Три місяці свободи від суворого шкільного розпорядку, ранніх пробуджень, підручників і контрольних. На три довгих місяці можна забути про парти, вчителів і зубріння.

 

Хтось відправиться подорожувати, хтось проведе літо на дачі або в селі, а хтось залишиться в місті, але все одно буде вільним, як травневий вітер. Можна займатися улюбленими справами, не думаючи про час.

Але для деяких закінчення шкільного року пов'язано не тільки з радістю, але і з побоюванням, легким смутком і надіями … Для тих, хто цього року закінчує школу, останній дзвоник є відліком початку найбільшої зміни в житті. Вони начебто і не зовсім дорослі ще, але вже й не діти. Попереду ще море тривоги у вигляді випускних та вступних іспитів.

       Двір школи повен людьми: випускники, вчителі, батьки, школярі. Звучить музика, чути розмови. Настрій у всіх святковий: завтра перший день канікул. Під урочисту музику починається лінійка. Озираюся на хлопців свого класу і розумію, що ми всі подорослішали на цілий рік, що скоро самі будемо випускниками, які святкують останній дзвоник.

        Під рядок з пісні  перед нами проходять випускники одинадцятих і дев’ятих класів. Звучать слова, присвячені школі та вчителям. Виступають маленькі першокласники, виразно читають зворушливе напуття випускникам. До світлого і радісного свята домішується відтінок смутку: це останній дзвінок, це остання лінійка в школі, повторити яку не можна. Ведучі свята, мої однокласники Ярмощук Діана та Безух Андрій, запрошували до виступів в/о директора Маньковську О.В., класного керівника 11-А класу Яцину І.Г., першу вчительку Ягодзінську А.Л., матір випускниці Пиняк Д., які привітали учнів школи з закінченням ще одного навчального року і побажали їм гарного відпочинку та здійснення нових задумів протягом літа. Аби розділити радість сьогоднішнього свята, пригадати хвилюючі миті зі свого шкільного життя на урочисту лінійку завітали представник міської ради Волочиської територіальної громади Аліна Коваль та представник депутата Верховної Ради Сергія Лабазюка Петрук В.О. У вітальних словах вони сказали багато хороших слів про тих учнів Волочиського НВК, які примножили здобутки закладу своєю результативною участю у  конкурсах та олімпіадах. Грамотами були нагороджені вчитель української мови та літератури Молотай Ю.Г. та її учениця Тернавська Тетяна, учениці 10-Б класу Сидорчук Богдана та Глінська Аліна.

За традицією до привітань та побажань приєдналися  першокласники та учасники вокальної студії «Барвограй». Гарною окрасою свята був танець учнів 10-х та 9-х класів, які  вразили граційністю та витонченістю рухів.

Випускники 11-х класів, завершуючи виступи , подякували присутнім за все, що стане незабутнім і залишить у серці приємний спогад про найкращу пору в їхньому житті. Кульмінація торжества- останній дзвінок. Право дати останній дзвінок отримав учень 11-А класу Лозовецький Юрій та Собко Дар’я.

        Як і кожне прощання, прощання  з рідною школою хвилююче, сумне. Хвилюються випускники, адже попереду ще державна підсумкова атестація та незалежне оцінювання. Хвилюються вчителі, тому що одинадцятикласники-це частина їхньої душі. Та найбільше, мабуть, хвилювань у батьків:їхні діти стали дорослими і невтримна материнська сльоза, що блищить в очах- це радість і смуток, надія і сподівання.

                     Затихнуть пісні, і почнеться урок,

              Урок, на який не лунає дзвінок.

              Із того уроку не можна втекти

               Й оцінку поточну не виправиш ти,

              Перерв і канікул у ньому нема,

               Хоч може минути і літо, й зима.

              І не сорок п’ять він триває хвилин

               А довге життя не вгава його плин.

Святковою колоною разом з вчителями та першокласниками випускники пройшли вулицями міста, щоб поділитися радістю свята та вшанувати пам'ять про полеглих бійців, які зберегли нам мирне майбутнє. Очолювали колону, несучи корзину, Дударчук Вікторія та Росоловський Богдан.

Свято закінчилося , почалися канікули. Учні школи розійшлися відпочивати і набиратися нових сил для наступного навчального року.   Тож хорошої долі і щастя доволі, дорогі діти, успіхів вам, випускники!!!

 

                                                                                Учениця10-А класу Тернавська Тетяна