Сила нескорених

Автор: nvk3.

( 52 Голоси(ів) ) 

В багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Саме14 жовтня, свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке ще з козацьких часів було святковим днем захисників Вітчизни, а тому є Днем Українського козацтва.

Це свято встановлене з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій, звитяг і нескореності українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

 

Саме під таким гаслом «Сила нескорених» для хлопчиків 5-В класу було організовано спортивно-розважальну гру «Козацькі забави», де змагалися дві команди «Козаченьки» та «Отамани».

Для учасників цієї гри були підготовлені різні завдання, які вони з легкістю долали: конкурс «Привітання», де оцінювалась стройова хода під пісню «Гей, там на горі січ іде», представлення та форма команди, емблема, «бойовий» листок, звернення до суперників та журі. До складу журі входили: соціальний педагог – Буров М. М., вчитель історії та етики – Левчук В. А., вчитель фізкультури – Марценюк І. М. та методист БДЮТ – Філіпченко Р. Є.

Найпершими змагалися отамани команд, які вправлялися у спритності у конкурсі «Рибалок», винахідливості у конкурсі «А вам, слабо?» та знаннях під час інтелектуальної вікторини. Згодом змагалися і решта учасників. Для них була проведена комбінована естафета, «Їстівний» конкурс, конкурс «Вип’єм, козаченьки», змагання «Чайок» та багато інших цікавих завдань.

Під час змагань зала була сповнена азартним командним духом, переживанням вболівальників, які не лише морально підтримували учасників, але й брали безпосередню участь у цій грі. Дівчата класу утворили дві групи підтримки – «станичників», які не лише вболівали, але й виконували художні номери для підтримки своєї команди: розіграли сценки «Викрадення», «Як козаків до школи записували», танцювали, співали (Ковальчук Маргарита заспівала пісеньку «Ішов козак потайком») та грали на музичних інструментах (Тимощук Олександра заграла п’єсу «Веселий гопачок»).

З перевагою у 12 балів (146 проти 134) перемогла команда «Отамани». Команди були нагороджені почесними грамотами та кубком (за перше місце). Завершилось наше свято частуванням, фотографуванням та обміном емоціями та враженнями.       

Наші «козаки» показали свою звитягу, винахідливість, спритність, оригінальність. У такий спосіб вони ще раз нагадали, що захист Вітчизни став справою всіх українців: і на полях бою АТО, і в шкільних стінах.

Тому День захисника України має стати всенародним святом, таким же значимим як Різдво, Великдень чи День незалежності.

Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини!

 Класний керівник 5-В класу

Олійник І. П.