По «Золотій підкові Львівщини»

Автор: nvk3.

( 32 Голоси(ів) ) 

Україна – країна з багатою історією, тож не дивним є розмаїття пам’яток: затишні містечка і гучні мегаполіси, суворі фортеці і розкішні палаци. Кожен регіон має власні дива. На заході нашої держави збереглося чимало старовинних населених пунктів із неприступними замками, величними костелами та вишуканими палацами, розкішними панськими садибами й архітектурними витворами у різних стилях.

Ознайомившись із маршрутами екскурсій, я  з учнями 5-В класу та їхніми батьками вирішили під час осінніх канікул відвідати перлини України, щоб скласти загальне уявлення про країну, що вражає розмаїттям історичних і культурних шарів. Кожна епоха залишила свій слід на обличчі сучасної України.

Свій вибір ми зосередили на маршруті «Золота підкова Львівщини», який познайомив нас із середньовічними фортецями й замками, що згодом втратили воєнне значення й перетворилися на палаци-резиденції польської шляхти і російського дворянства. До них належать Золочівський, Підгорецький та Олеський замки, які є в підпорядкуванні Львівської картинної галереї.

Першим нашій увазі був представлений Золочівський замок, в якому у свій час мешкала родина польського короля Яна ІІІ Собеського, за правління якого Польща набула розквіту як європейська держава, та його дружини, чарівної француженки Марії. Це подружжя вважали найромантичнішою парою серед європейських монархів ХVІІ ст., адже їхнє кохання почалося задовго до того, як Ян став королем, і тривало до останнього дня його славного життя. Підтвердженням цього є одне з див Золочівського замку – Китайський палац, який втілював європейське уявлення ХVІІ ст. про архітектуру Сходу. Нині тут розміщене зібрання творів східного мистецтва, переважно дари іноземних послів.

Наступним ми відвідали Підгорецький замок – найтаємничіший серед усіх замків «Підкови…». За мальовничість його називають українським Версалем, порівнюючи з пишною резиденцією французьких королів. Володарем цього замку був коронний гетьман Станіслав Конєцпольський, один із найвидатніших полководців свого часу. Цікавим є те, що до будівництва замку був залучений французький фортифікаційний інженер Гійом де Боплан. 

На завершення екскурсії ми побували в Олеському замку, який найбільшого свого розквіту досяг за власника львівського каштеляна Івана Даниловича, що перетворив давню фортецю на магнатську резиденцію. Саме у цьому замку 1629 р. під час великої негоди і татарської навали народився онук Івана Даниловича Ян Собеський, який згодом став королем Польщі Яном ІІІ і здобув велику перемогу над Османською імперією в битві під Віднем 1683 р., що назавжди поклала край завойовницьким походам турків на Центральну Європу. Найбільше нас вразила картина Мартіно Альтомонте на батальному полотні площею 60 м2, на якій зображена ця битва. Це  один із найяскравіших експонатів замкової колекції.

Багато вражень подарувала нам дана екскурсія: мальовничі краєвиди, рукотворні шедеври, цікаві легенди, незабутні враження. Ми отримали змістовну інформацію від екскурсоводів про популярні туристичні об’єкти, побачили туристів, які приїжджають з усієї країни і з-за кордону. Ми побачили лише часточку із сотні чудес України. І саме це вразило нашу уяву і дало нам поштовх до наступних нових подорожей…

Класний керівник 5-В класу

Олійник Інна Павлівна

 

Для кожного із нас подорож у нові місця -це щось цікаве і таємниче. Нещодавно наш клас здійснив цікаву екскурсію по старовинних замках Львівщини, так звану «Золоту підкову». Цікаві факти про життя, кохання та боротьбу ми почули та побачили, проходячи кімнатами замків. Вражає велич духу наших предків. І справді, в історії нашого краю є ще багато таємничого. Діти отримали найкращі враження від екскурсії, усе побачене збережеться у їх пам’яті. Дякуємо за прекрасну організацію цікавої подорожі нашій вчительці Інні Павлівні. Чекаємо нових пригод!!!

Молчанова Людмила,

мама учениці 5-В класу Молчанової Юліани