Ми підкорили столицю!!

Автор: nvk3.

( 13 Голоси(ів) ) 

2 листопада  о 4.00 годині ми разом з турфірмою «Евріка» вирушили у далеку подорож. Київ привітав нас усміхненими обличчями мешканців, грандіозними будівлями і затишними  вуличками. Хоча шалена кількість машин завадила нам безперешкодно заїхати у столицю, але нас це не засмутило.

Розпочиналася наша екскурсія із зупинки біля Золотих Воріт, збудованих в 1037 році за часів правління Ярослава Мудрого. Майже два століття ця споруда мала не тільки оборонне значення, а була символом політичної незалежності і могутності Київської Русі як держави і Києва як її столиці. Послухавши розповідь екскурсовода, поробивши кілька фото, рушили далі.

Одним із найкрасивіших куточків Києва є Пейзажна алея, яка розташована на місці давніх валів, які були захистом для столиці. Вона знаходиться в районі Історичного музею, що на вулиці Володимирській. Сьогоднішній декор алеї – це просто казка, адже тут мешкають скульптури гігантських котів-стоногів, слонів-фонтанів, горобців, зебр та ще багато чого цікавого, що треба побачити на власні очі. Пейзажна алея була закладена у 1980-му році, архітектором проекту якої виступив Авраам Мілецький. Чудовою метою створення Пейзажної алеї була можливість огляду краєвидів Подолу. Нині ця територія знаходиться під охороною ЮНЕСКО і є частиною заповідника «Стародавній Київ». Порівняно недавно, у 2009 році, на Пейзажній алеї з’явився Дитячий парк. З того часу на Пейзажній алеї й оселилися казково-фантастичні фігури гігантських горобців, закоханих зебр та котів-стоногів. Ми залюбки відпочили на лавах у формі кролика, кота і ворони. На стінах побачили викладені чудові мозаїки з дитячими обличчями. Тридцятиметрова стіна оформлена мозаїкою довжелезного кота, з яким багато охочих пофотографуватися. Уздовж доріжок Пейзажної алеї на різнокольорових подушках сидять милі чоловічки - таких скульптур тут чотири. Казковості цьому місцю додає і скульптура Маленького принца – героя роману Екзюпері. Це подарунок Французького центру культури київським дітям. Отож, ми побачили  живу казку і  знаємо, де вона мешкає у столиці!

Будь-яка екскурсія не повинна оминути  найстаровинніші пам’ятки. Ми побачили Михайлівський Золотоверхий собор ‒ унікальну пам’ятку українського бароко, який вражає своєю величчю і красою. Собор святої Софії – Премудрості Божої, Софія Київська або Софійський собор – християнський собор в центрі Києва, пам'ятка української архітектури та монументального живопису XI–XVIII століть, одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Андріївська церква, яку ми описували у 8 класі на уроці української мови, привернула нашу увагу. Андріївську церкву також зображували у фільмі "За двома зайцями". Саме тому біля споруди нині стоїть скульптура, присвячена героям цього твору. Іще ми бачили пам’ятник Богдану Хмельницькому, катались на фунікульорі, побували на Андріївському узвозі, бачили навіть будиночок, який описує М.Булгаков у своєму романі «Біла гвардія». Неможливо бути в Києві і не побачити Дніпра. Ми зупинились біля річкового вокзалу, вхідних воріт Києва, а краєвиди, які були перед нами, зачаровували.

А ще Київ немислимий без Хрещатика та Майдану Незалежності – головної вулиці та площі міста. Тому наступним пунктом призначення була найвідоміша в Україні вулиця — Хрещатик. Ніколи у житті ми не бачили такої кількості людей і магазинів, розташованих у чудових старовинних будинках. Ми насолодилися можливістю неспішно прогулятися Хрещатиком, відчути атмосферу міста. Прогулянка центральною частиною міста чудово поєдналася з невеличкими «посиденьками» в одній з багатьох кав'ярень Хрещатика.

Вулиці і площі, бурхливий рух транспорту, красуня-річка — все це надихало і радувало погляд наші погляди. Не один із нас задумався про можливість навчатися в одному з київських вузів. Звичайно, тут багато машин, що отруюють повітря красуні-столиці, та у кожного є можливість відправитися на берег Дніпра. Це прекрасне місце для відпочинку чи роздумів. Звідси відкривається дивний вигляд на велику і прекрасну річку, а ландшафтні парки надзвичайно красиві. Можна годинами милуватися красою ліній Софійського Собору, або витонченими церквами Києво-Печерської Лаври, вигляд на які в усьому блиску позолоти її куполів відкривається при в'їзді до старішої частини міста через міст Патона. У такі хвилини здається, що вічність прийшла до тебе назустріч, щоб розповісти секрети покою і волі. Казкове красиве убрання зелених схилів навесні, або білих взимку, шепіт води, свіжий вітер, що наповнює груди... Таким місто було здавна... І ще більш красиве в наші часи.

Нашу екскурсію ми закінчили в одному із найгарніших розважальних центрів «Океан Плаза». Адже в ТРЦ знаходиться найбільший у Східній Європі публічний акваріум. Завдяки новітнім технологіям цей проект відкриває завісу таємничої атмосфери, що панує під товщею води.Через оглядове скло (яке, до речі, видно з трьох поверхів комплексу) ми змогли  побачити акул, скатів, мурен, морських зірок та інших мешканців підводного світу в умовах, максимально наближених до природних. Спеціально сконструйований у формі «кільця» акваріум, об’ємом 300 кубічних метрів, забезпечує своїм мешканцям комфорт пересування. Більш того, завдяки високотехнологічній системі циркуляції води, у ньому створена штучна течія. Так, наприклад, вона дозволяє вільно дихати акулам, навіть якщо вони перебувають у нерухомому стані, а оптимальні умови існування для мешканців акваріума забезпечує найсучасніша система життєзабезпечення та підтримки мікроклімату. Без сумніву, публічний акваріум нас вразив. На відстані витягнутої руки тут можна побачити зубастих хижаків, зграї тропічних рибок і справжні корали. Тому не дивно, що акваріум, як магніт, притягує погляди.

Перепочивши, ми сіли у свій комфортабельний автобус та рушили додому, адже дорога не близька. Ми повернулися втомлені, але задоволені та щасливі.

                                                                                       учениця 9-А класу Крива Ірина