Участь волочисьців у подіях революції

Автор: nvk3.

( 12 Голоси(ів) ) 

Ви не пишіть про нас,як про героїв,не ідеалізуйте нас,

ми просто слухали своє серце,чоловіки так повинні робити.

Панфілов Олег

Про  події Євромайдану  уже сказано дуже багато, та біль втрати не згасне ніколи. На честь річниці вважаю за потрібне згадати і про наших волочисьців, саме зараз і знову подякувати усім за цей героїчний подвиг.

Про початок Майдану у Волочиську учасники  оголосили 25 листопада о 12:00 годині.  На Центральній площі відбувся початок загальноміського страйку. Зійшлись різні представники і майбутні учасники Революції 2013–2014 років, яка  змінила свідомість усіх українців, додала їм сили та віри у європейське майбутнє України, пробудила неабиякий патріотизм.

Саме тоді до Київського Майдану жителі  Волочиська вирушили на чергування. Володимир Дузь один з перших, хто пройшов цей шлях до кінця. Волочисьці сміливо і впевнено йшли до спільної – народної мети і без страху за себе йшли вперед, за майбутнє.  «Сила віри молоді мене вразила, адже я сам батько і найбільший страх був саме за них», – говорить учасник Євромайдану Володимир Дузь. Він розповідає про те, як 26 листопада студенти Києво-Могилянської академії вирушили колоною до КНУ ім Шевченка, де об'єдналися зі студентами останнього вишу, вийшли на перший попереджувальний студентський страйк. Після нетривалого мітингу у парку ім.Шевченка разом рушили на Майдан Незалежності.. 

А вже вночі 30 листопада українська влада силами Беркуту влаштувала силовий розгін учасників Євромайдану у Києві. «Передня лінія не була такою страшною, коли бачиш поруч тих, хто без страху йде вперед, незважаючи на травми, поранення, на тих, хто повертається знову вперед», – згадує учасник Євромайдану Від 500 тисяч до 1 млн. протестувальників вийшли на Майдан. Цього ж дня організовані владою групи провокаторів, чисельністю до 500 осіб,імітували штурм Адміністрації Президента, сплікуючись між собою російською з добре вираженим московським акцентом та вигукували «кричалки», які не прийняті в Україні, але поширені в середовищі російських «ультрас»: «салоеды, хохлы» тощо. Їх табір отримав назви «Тітушбург» та «вольєр з тітушками», який було розбито в Маріїнському парку. Другого грудня від 8-ї години  активісти з Євромайдану лежать на усіх входах до ГПУ таким чином, що зайти в будівлю можна було, лише переступивши через них. «Переступили через закон — переступайте через українських громадян», — такий меседж «Демократичного альянсу». Протестувальники пропонують працівникам ГПУ підписати петицію про звільнення  9-ох заарештованих активістів ще третього грудня.. А ще пропоную вашій увазі таблицю учасників Євромайдану, яких мені вдалось відшукати.

 

 

Список учасників Єромайдану – вихідців з м. Волочиська.

(дані що були зібрані на протязі квітня 2014-листопада 2015 року)

 

 

№ п/п

Учасники подій

Період перебування на майдані

 

1

      Байда Алла Леонідівна

 

 

2

      Віннічук Олександр Антонович

  грудень 2013р - лютий 2014р.

 

3

       Гринюк Валерій Володимирович

 Січень 2014-лютий 2015р.

 

4

       Годованець Андрій Павлович

 

 
 

5

      Дузь Володимир Олександрович

грудень2013р - лютий 2014р.

 

6

       Клімов Володимир   Ілліч

 

 

7

       Маліщук Микола Федорович 

грудень2013р - лютий 2014р.

 

8

       Мельник Вадим Олександрович

 

 

9

       Міщук Алім  Володимирович

 

 

11

       Панфілов Олег Сергійович

грудень2013р - лютий 2014р.

 

12

       Повалінський Валерій Сергійович

 

 

13

       Пендюр Георгій Володимирович

грудень2013р - лютий 2014р.

 

14

       Фатич Микола Васильович

  грудень2013р - лютий 2014р.

 

15

      Чагайна Анатолій   Анатолійович

 

 
 

 

 Кажуть, що неважко було займатись чоловічою роботою, проте чергувальні ночі були довгі, а холод не відступав. Маліщук  Микола, Панфілов Олег, Пендюр Георгій розповідають: «Ми приїхали на Майдан 4 грудня 2013 року і відразу почали шукати «своїх». Вони одразу дали нам настанови: тут не просто і потрібно виконувати завдання, які досі не знайомі нам були. Розселили нас по наметах, де вже були наші співвітчизники і доручили ущільнювати  наметове містечко. Підтягувались все більше і більше людей, якось я почув не зрозумілу мені мову, мені пояснили, що то грузин, Дивно, за нашу свободу стоять дійсно «братні народи».  Ми співали Гімн вечорами на майдані,слухали концерти. Вперше я почув пісню від Євгена Романенка, який співав Гімн України під Кабміном під час «лежачого протесту»,потім від холодів втратив голос. Ми усі разом зустрічали Новий рік просто майданного неба, мріяли про майбутнє. Подальші події набирали все більших уже політичних обертів та час кривавих подій  вже наближався.

Звичайно, можна писати багато,але не вистачить ніяких слів, щоб описати та передати весь героїзм та витримку українців під час цих подій. У 9 класі нам дуже пощастило зустрітись  з учасником Євромайдану, ми вдячні Пендюру Георгію за зустріч, за надзвичайно цікаві історії з життя на Майдані та за настанови молодому поколінню.

                                                                       Учень 11-А класу Марченко Михайло