Зустріч одинадцятикласників з Богданом Теленьком

Автор: nvk3.

( 10 Голоси(ів) ) 

Дай, Боже, нам любити Україну

 понад усе сьогодні-маючи,

щоб не довелося потім гірко любити втративши

В’ячеслав Чорновіл

14 грудня відбулася зустріч учнів 11-х класів з вiдомим журналiстом, публiцистом, громадським дiячем Богданом Теленьком. Богдан Петрович Теленько презентував присутнім свою книгу «Соловецький мартиролог Поділля», яка містить відомості про репресованих у часи всевладдя комуністичного режиму подолян, вихідців із території сучасної Хмельниччини, які загинули на спорудженні Біломорсько-Балтійського каналу та інших будовах Соловецького табору особливого призначення та ГУЛАГу в далекій Карелії в 1930-х роках минулого століття.

Ці досі таємні відомості були віднайдені явочним шляхом у сучасних сховищах російської спецслужби ФСБ та передані авторові для опрацювання разом з іншим архівним масивом інформації відомим російським дослідником сталінських репресій Юрієм Дмирієвим. Дослідженням, упорядкуванням та публікацією автором частини цього архіву започатковано створення першого Соловецького мартирологу жертв комуністичних репресій з окремого регіону нашої країни, який немає жодних аналогів в Україні.

Автор доповнив досліджені ним архівні дані своїми тематичними есеями та фотодокументами, які разом творять цілісний літературно-документальний часопис тієї страшної епохи.

Матеріал досить важкий, але ми з глибокою повагою й цiкавiстю зчитували з екрану та оповiдi бiль та скорботу тих мученикiв українського народу, якi лягли кiстьми та залишились назавжди у далекiй мерзлiй землi Карелiї. Богдан Петрович доповнював розповідь фотоматеріалами, оскільки був учасником експедиції у складі української делегації в Карелію, на Соловецькі табори.

Мимоволі думалося про людей, яких зла доля закинула у ці страшні краї, де вони вже не могли бути підвладні собі. До речі, з Волочиського району є 35 сімей, які є в списках загиблих.   Ми зрозуміли, що нам треба добре пам’ятати про всі трагічні уроки вітчизняної історії, аби не допустити їх повторення  на нашій землі.

Не знаю, чи викличе подібні відчуття, як у мене, у тих, хто познайомиться з цим дослідженням. Але тих, хто знайде у них прізвища своїх рідних, однофамільців, вони з’являться.

Богдан Петрович презентував свою книгу нашому навчальному закладу.

Я вірю, що ми є частиною потужного монолiту могутньоi нацii, шо наша молодь, яка дивиться такими глибокими очима у минуле, не схилить голову i не стане на колiна перед ворогом у майбутньому. Слава Украiнi!30-х роках минулого століття. Ці досі таємні відомості були віднайдені явочним шляхом у сучасних сховищах російської спецслужби ФСБ та передані авторові для опрацювання разом з іншим архівним масивом інформації відомим російським дослідником сталінських репресій Юрієм Дмирієвим. Дослідженням, упорядкуванням та публікацією автором частини цього архіву започатковано створення першого Соловецького мартирологу жертв комуністичних репресій з окремого регіону нашої країни, який немає жодних аналогів в Україні.

 

Юний журналіст Альохіна Анастасія