Якщо вчитель від Бога, то й учні від вчителя

Автор: nvk3.

( 10 Голоси(ів) ) 

«Учителю! Невже ти не стомився

                                                       У юні душі класти щось нове?

                                                           Для цього ти на світі народився,

                                                                     У цьому є покликання твоє…»

 

Говорять, що професія вчителя – від Бога, тому й закономірно, що всі останні саме від нього, від учителя. Тому вона і почесна, і відповідальна, бо від вчителя залежить, ким і яким буде його учень, майбутнє нашої держави.

 

Доля учителя барвиста, навіть барвистіша, ніж саме життя. У ній є все: сльози радості  й гіркота невдач, найвищі злети духу – аж до запаморочення від висоти, і важкі сірі будні. Але як там не було б, усе найтепліше, наймудріше, найяскравіше вміщено в учительській праці.

Випадкові люди дуже рідко затримуються в цій професії.  Не кожна людина може бути вчителем, так як ця професія вимагає колосальної та кропіткої праці, саможертовності, величезного терпіння, любові до дітей та непідкупного інтересу до своєї професії. Тому важко переоцінити заслуги талановитого педагога, який відкриває перед дитиною двері у світ знань, впливає на формування його життєвої позиції та пріоритетів, закладає ґрунтовні основи його майбутнього.

Довго розписувати, хто такий вчитель немає потреби, оскільки всі ми проходимо у свій час крізь його майстерність та працю. Одним простим реченням: вчитель – це людина, яка когось чогось навчає.

В історії кожного навчального закладу є особистості, які самовіддано й творчо працюють на його авторитет.

Хочеться розповісти про вчителя з великої літери, яка кожний свій робочий день починає такими словами: «Йду сіяти розумне, добре, вічне». Це Старинська Світлана Павлівна, вчитель української мови та літератури, яка працює у Волочиському навчально-виховному комплексі 22 роки.

Українська мова та література для Світлани Павлівни – це не просто навчальний предмет, це стиль її життя. Здається, що вона знає все.

Про таких, як наша колега, кажуть: «Уміє вчити той, хто робить це цікаво і творчо». Вона дивовижним чином відчуває душу кожного учня, прагне допомогти дитині розкрити найкращі здібності.

Досконало володіє методикою викладання предмета. Жоден урок Світлани Павлівни не схожий на інший. Педагог уміло знаходить нові грані в подачі шкільного матеріалу. Звичайно, для цього треба старанно працювати над собою, самовдосконалюватися. Вона багато читає спеціальної і  художньої літератури, щоб бути в курсі всіх новинок, адже програма з української літератури  постійно змінюється, доповнюється новими іменами, досконало знає комп’ютер, бо сьогоднішній час вимагає володіння  ком’ютерними технологіями. Працюючи з дітьми, намагається створити необхідні умови для їхнього розвитку, підвищення якості знань, творчої ініціативи. Для цього використовує інтерактивні форми та методи роботи, відтак досягаючи такої атмосфери на уроці, що найкраще сприяє співробітництву, порозумінню і доброзичливості.

Світлана Павлівна впевнена, що будь-який найкращий педагогічний прийом чи найдосконаліша методика не матимуть успіху, якщо не пропустити їх через серце вчителя і не провести через дитячу свідомість найдоброзичливішим ставленням до учня.

Проводить індивідуальні заняття  з учнями,  організовує та контролює їх самостійну роботу, у тому числі й дослідницьку. Для співпраці з обдарованими, сповненими свіжих ідей, творчого натхнення  і наснаги учнями вчителька не шкодує ані вільного часу, ані власного здоров’я, тому і забезпечує підтримку обдарованим і талановитим дітям. ЇЇ учні переможці I та II етапів конкурсу – захисту робіт МАН, районних та обласних олімпіад з української мови та літератури, Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. П Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді  ім. Т.Г.Шевченка, конкурсів з журналістики.  Організовувала в НВК класи з поглибленим та профільним навчанням з української мови та літератури. Забезпечує роботу шкільного веб - сайту.  Протягом чотирьох років очолює гурток «Школа журналіста». За 22 роки роботи  в закладі близько двох десятків місць на обласному рівні.

Світлана Павлівна завжди внутрішньо зібрана, зосереджена, сповнена нових задумів. Енергійна та привітна, вона хороший порадник, ладний щохвилини прийти на допомогу всім, хто до неї звертається.

А ще Світлана Павлівна любить подорожувати. Об’їздила всю Україну, не один раз підкорювала Карпати. Відвідала Європу. 

За самовідданість, чуйність учні віддячують своєму вчителю щирою любов’ю та повагою, а ми, її колеги, вдячні долі за те, що звела нас на життєвому та професійному шляху.

У районному  конкурсі «Вчитель року - 2018» Світлана Павлівна посіла I місце. На обласному рівні   наша колега, ставши лауреатом конкурсу, достойно представляла навчально-виховний комплекс і кафедру вчителів української мови та літератури.

Бажаємо тобі, дорога наша Світлано Павлівно, щоб удача супроводжувала всі твої справи, життя дарувало багато цікавих та приємних подій. Міцного здоров’я і довгих років, сповнених творчої плідної праці.

 

                             Вчитель української мови та літератури Молотай Ю.Г.