Вперше у мандрівку з 1 – В

Автор: nvk3.

( 7 Голоси(ів) ) 

Хоча ми ще дуже маленькі, адже тільки закінчуємо перший клас, та все ж таки вирішили помандрувати рідним краєм. Вибір наш зупинився на старовинному місті - Камянець - Подільському.

Отож, вирушили ми у довгоочікувану подорож до напрочуд цікавого своєю історією міста-перлини  рідного краю.

Першою нашою зупинкою була станція «Юний натураліст». Нам була запропонована цікава екскурсія до музеїв, яких на території є два : Музей кімнатних рослин та Музей хліба. У першому - представлені різновиди кімнатних рослин,у другому -  колекція знарядь праці, які використовувалися для обробітку землі в давнину, колекція гончарних виробів – глиняного посуду, обрядових хлібів, старовинних рушників та одягу. На базі Музею хліба постійно діє виставка хлібних виробів підприємств міста та області. Крім музеїв дітки мали змогу побувати у міні – зоопарку, який поділений на відділи: «декоративні птахи», «акваріумістика», «дикі та свійські тварини» і побачити дивовижні різновиди рибок, хом’ячків, морських свинок, черепах, папуг, кроликів, лебедів та інших рідкісних тваринок. Малеча навіть мала змогу побувати у хатинці баби Яги. Не хотілося діткам залишати територію зоопарку, так як вони вже встигли з деякими тваринками «потоваришувати».

      Встигли побувати ми і у  фортеці, яка  стоїть на скелястому півострові у каньйоні ріки Смотрич та входить до складу історико-архітектурного заповідника «Кам'янець». Мали змогу пройтися Замковим мостом, який вважається пам’яткою архітектури національного значення. Споруду в народі ще називають Турецьким мостом. Сьогодні забудова представляє собою суцільний кам’яний мур, що поєднує місто зі Старим замком. Одинадцять могутніх веж утворюють замковий комплекс. Кожна з них має свою історію й цікаву назву. У підземеллях фортеці знаходяться експозиції, які відтворюють атмосферу тих часів.Побували у вежі, де був тричі  ув’язнений ватажок селянського руху Устим Кармелюк.У внутрішньому дворі фортеці бачили справжні гармати, боргову яму з муляжем боржника. У колишні часи в неї саджали злісних неплатників податків, а зараз кидають монетки, щоб ніколи не мати боргів.

 Здивуванню та захопленню дітей не було меж, адже вони потрапили у старовинний, вражаючий світ нашої історії.

Цікавими були розповіді нашого екскурсовода та час невблаганний  і нам потрібно було повертатися у рідний Волочиськ.

На жаль, не всі учні нашого класу змогли подорожувати з нашим учнівським колективом.У кожного були свої на те причини.Надіюсь, на наступний раз, жодні перешкоди нам не завадять насолоджуватися милими краєвидами  рідної України всією нашою шкільною родиною 1 – В класу.

Дякую учням та батькам за гарно проведений відпочинок та захоплюючі враження від нашої  мандрівки. Бажаю кожному з нас завжди знаходити вільний час на подорожі, адже вони допомагають нам  відкривати для себе щось невідане,вражаюче,незабутнє…

                                                                                                    

                                                  Класовод 1 – В класу Нещадін Інна Миколаївна