Зустріч з поетами рідного краю

Автор: nvk3.

( 21 Голоси(ів) ) 

В океані рідного народу

                                                                                                      відкривай духовні береги

                                                                                                                           В.Симоненко

 

Чарівний світ літератури допомагає через призму бачення письменника глянути на світ, замилуватися ним і відчути гордість за те, що ти народився саме на цій землі, живеш тут і будуть жити тут твої нащадки.

 

 Прадавня істина: людина має залишити після себе слід мінімум такою трійцею – власноруч посадженим деревом, викопаною криницею, народженою дитиною. Та хтось із нас бере на себе надзавдання: залишити по собі щось більше. Наприклад, КНИГУ. Чи хоча б вірш. Так було, є і буде в усі віки.

Учні 10-А та 10-Б класів нашого НВК, які вивчають українську мову та літературу на профільному рівні, мали чудову нагоду познайомитися з митцями рідного краю, поспілкуватися з ними та відчути красу поетичного слова.

Гостями нашого закладу був Міхалевський Віталій Цезарійович, поет-романтик, який свою творчість тісно пов’язує з професійною діяльністю. Він кандидат фізико-математичних наук Хмельницького національного університету. Тож не дивно, що у моїх однокласників виникло запитання, а як це можна поєднати. Відповідь автора нас вразила. Виявляється, що зміст віршів можна передавати цифрами. Це ціла наука! Нам було продемонстровано декілька зразків цифрової поезії. Також було цікаво слухати про те, як народжуються «щасливі» вірші. А є такі поезії, які виношуються та пишуться роками. А взагалі поезії цього автора надзвичайно ніжні, чуттєві, в них звучить прекрасна тема – тема кохання. І читає він їх якось по-особливому, з душею, проникливо. У Віталія Цезарійовича гарне почуття гумору, він уміє зацікавити аудиторію.

Також нашим гостем був Цимбалюк Михайло Петрович, професійний журналіст, який близько сорока років друкується у періодичній пресі. Він нам багато розповідав про своє життя. Було цікаво дізнатися, що наш гість займається туризмом, здійснив десятки сплавів найбільшими річками України. Емоції, враження від мандрів знайшли місце  у поезіях митця.  Дуже цікаві його акровірші. Він нам прочитав їх декілька. Щиро розповідав про те, що надихає його творити. Запрошував на літературний фестиваль, який днями має відбутися у м. Хмельницькому.

В класі панувала незвичайна атмосфера, раз по раз роздавались наші оплески. Саме так ми дякували нашим гостям. У кожного з них своя манера читання віршів, свій стиль.

І Віталій Цезарійович, і Михайло Петрович входять до Національної спілки письменників України.

В них великий життєвий досвід, яким вони ділилися з нами, відповідаючи на наші питання. А головне, що вони були відкритими та мали бажання нас чогось навчити. Зустріч була цікавою та пізнавальною. 

Ми маємо пишатися тим, що наш край має таких талановитих митців, бо, слухаючи їхні вірші, у нас у багатьох з’явилося бажання і себе спробувати у поетичній творчості.

         Нам було подаровано декілька поетичних збірок з автографами поетів, електронні диски.

Сподіваємося на нові зустрічі, бо такі уроки – це справжнє знайомство з літературою рідного краю.

Насамкінець ми всі разом зробили фото. Зичимо Віталію Цезарійовичу та Михайлу Петровичу здоров’я, творчого натхнення та визнання.

                                                         Учениця 10-А класу   Слободян Ольга